• اعسار از نفقه معوقه
  • با سلام.ممنونم از راهنمایی شما.ببخشید ایا میتونم د ادخواستی تحت عنوان دادخواست تعیین تکلیف ارایه بدهم.؟ایا پدرم میتونه اظهارنامه برای همسرم بدهد مبنی بر اینکه دیگه نمیتونم خرج همسرت رو بیشتر از این بدهم؟ممنونم.
1400/07/01

با سلام وخسته نباشید.ببخشید من به شوهرم پیامک میدم اما شوهرم جواب نمیده و در نهایت یه پیام به این شرح که لطفا مزاحم نشوید در غیر این صورت و قطعا ناچارم از طریق مراجع قضایی پیگیری کنم.ایا این تهدید؟ و من این حق رو ندارم؟

1400/07/01

با سلام و خسته نباشید.من به شوهرم مودبانه پیامک میدم اما شوهرم جواب نمیده تا اینکه یه پیامک با این محتوا واسم فرستاد.لطفا مزاحم نشوید در غیر این صورت قطعا و ناچارم از طریق مراجع قضایی پیگیری کنم.ایا این تهدید؟ ایا من این حق رو ندارم؟به نظر شما چیکار کنم از لحاظ قانونی؟ممنونم

1400/07/01

سلام بر شما. ایا دادخواست طرح کردید در دادگاه؟ تا الان چه اقداماتی انجام دادید؟

1400/07/01

با سلام و خسته نباشید.من به شوهرم مودبانه پیامک میدم اما شوهرم جواب نمیده تا اینکه یه پیامک با این محتوا واسم فرستاد.لطفا مزاحم نشوید در غیر این صورت قطعا و ناچارم از طریق مراجع قضایی پیگیری کنم.ایا این تهدید؟ ایا من این حق رو ندارم؟به نظر شما چیکار کنم از لحاظ قانونی؟ منظور شما از مطرح کردن دادخواست در مورد این پیامک؟ نه هنوز هیچ اقدامی در این مورد نکردم.ایا همسر هم میشه مزاحم؟تهدیدم میکنه؟

1400/07/01

شما قبلا گفتید که همسرتون جدا از شما زندگی میکنن و نفقه نمیدن میخواستید اقدام کنید برای اون مورد اقدام کردید؟ در این مورد با توجه به مودبانه بودن پیام شما شوهر شما حتی در صورت شکایت نتیجه ای نمیگیره

1400/07/01

ممنونم.دادگاه اعسار از نفقه مربوط به 2 سال قبل رو اومد .ادعا میکرد که من هیچی ندارم و دو نفر که واسش کتبی شهادت داده بودن.به سادگی خودم نگاه کردم و دلم به حالش سوخت و موکول کردم دریافتش رو به لحظه طلاق که اشتباه کردم و رای بدوی صادر شد.اما الان متوجه شدم نظام مهندسی حساب داره و اعلام نکرده بود به دادگاه تو لیست اموال منقول و غیر منقولی که معرفی کرده بود و پول های حساب نظام مهندسی رو به حساب خودش و باباش واریز کرده.و خودش رو معسر معرفی کرده.میتونم از خودش و پدرش به دلیل فرار از دین شکایت کنم؟میتونم ممنوع الخروجش کنم؟البته دریافت نفقه مربوط شد به لحظه طلاق.

1400/07/01

بله میتونید شکایت کنید و ممنوع الخروجش کنید البته با نظر قاضی. موفق باشید

1400/07/01

درخواست اولیه ثبت شد

1400/07/01

سلام. لطفا شرایطتون رو بیشتر توضیح بدید؟ چرا نفقه تون با پدرتون هست و شوهرتون نمیپردازن؟

1400/07/01

با سلام و خسته نباشید.همسرم حدود 3 سال قبل منو رها کرده و من منزل پدرم هستم. هر چند ماه یک بار مبلغ 20000هزار تومان واریز میکنه به حسابم.واقعا بلا تکلیفم واسه نفقه 3 سال قبل هم الان اعسار زده.شغلش مهندس و ادعا کرده که از محل کارش اخراج شده.و هیچ نداره. دو تا شاهد هم استشهادیه واسش تکمیل کردن.من چطور میتونم اثبات کنم بیمه بیکاری میگیره ؟یا جایی سرکار؟ایا دو تا شاهد کافیه واسه قاضی؟ایا دعوی اعسار از نفقه معوقه پذیرفته میشه؟چطور از خودم دفاع کنم که دعوش رد بشه؟چه لایحه ای بنویسم؟ممنونم از اینکه کمکم کنید.

1400/07/01

سلام. شما برید دادسرا ازش شکایت کیفری بکنید به اتهام ترک نفقه. اون میتونه شاهد بیاره ولی شمام میتونید شاهد ببرید که مطمین باشن اون درامد داره. از دادگاه بخواید استعلام کنن که بیمه بیکاری میگیره و چون سه ساله شوهرتون ول کرده رفته بدون نفقه در صورت اقدام برلی طلاق راحت تر بهتون طلاق میدن.شما توی شکواییه تون بخواید که همسرتون زندانی بشه به علت عدم پرداخت نفقه و استعلام بیمه بیکاری بگیره دادگاه و شاهداتون رو معرفی کنید و شهادت کتبیشون رو هم ضمیمه کنید ان شالله نتیجه میگیرید.

1400/07/01

حداقل دو شاهد مرد ببرید که مطمین باشن ایشون توانایی پرداخت نفقه به شما رو دارن و توی شکواییه قید کنید که شهادت شاهدای همسرتون رو قبول ندارید و دروغ گفتن

1400/07/01

با سلام.دو بار شکایت کیفری کردم اوون زمان سر کار بود که منع تعقیب خورد.پدرم میتونه؟ اظهار نامه واسش بفرسته مبنی بر اینکه دیگه نمیتونم خرج همسرت رو بدم و هر اتفاقی واسه همسرت افتاد خودت باید جوابگوی قانون باشی. و اینکه دادخواست تعیین تکلیف میتونم بدم؟ممنونم از راهنماییتون.

1400/07/01

خب سرکار بوده که باید میپرداخته نفقه رو . الانم خودتون اظهارنامه بدید بهش . دادخواست نفقه هم میتونید بدید به دادگ

1400/07/01

سلام .ممنونم.اما میشه خواهش کنم چطور لایحه دفاعیه امو در برابر دادخواست اعسار همسرم بنویسم؟ واسه شنبه که دادگاه داریم.دو نفر واسش استشهادیه تایید کردن و نامه محل کارش که بیکار.احتمال خیلی زیاد بیمه بیکاری و محل کار قبلیش سهام داره.ممنونم کمکم کنید که دعوش رد شه.حدودا 6 میلیون نفقه 3 سال قبل.

1400/07/01

همونایی که قبلا گفتمو بنویسید. توضیح بدید که شهادت شاهدای شوهرتون رو قبول ندارید دو تا شاهد معرفی کنید و شهادت کتبیشون رو ببرید که شهادت بدن شوهرتون توانایی مالی پرداخت نفقه داره و بیمه بیکاری میگیره و سهام داره و به دادگاه بگید استعلام کنن بیمه و سهام رو

1400/07/01

سلام .چشم .ممنونم از راهنمایی هاتون .موفق باشید.

1400/07/01

با سلام ببخشید ایا دادخواست تعیین تکلیف از طرف زوجه مشروعیت دارد؟

1400/07/01

سلام. خیر همچین عنوانی نداریم. همون دادخواست پرداخت نفقه بدید و در شرح خواسته توضیحاتتون رو ارایه کنید.

1400/07/01

سلام.ممنونم.ایا دادخواست مسکن مشترک میتونم بدم؟ممنونم.

1400/07/01

بهتره دادخواست الزام زوج به انجام وظایف زناشویی ، حسن معاشرت و تهیه مسکن بدید

1400/07/01

با سلام و خسته نباشید خدمت شما.ببخشید من دو تا وکالت سه نسخه ای رو سفید امضا به وکیل دادم یکی واسه تجدید نظر اعسار یکی واسه دادخواست نفقه.اما موضوع رو توی برگه ها ننوشت و گفت بعدا مینویسم.وکیلم میتونه از وکالت سفید امضا سواستفاده کنه؟ممنونم از راهنمایی شما.

1400/07/01

سلام. بهتره جلوی خودتون پر کنن و شما سفید امضا هیچ وقت ندید به کسی ولی سواستفاده نمیشه چون اگر این اتفاق بیفته شما میتونید ازشون شکایت کنید. احتمال سواستفاده خیلی کمه

1400/07/01

با سلام.ببخشید یعنی اینکه وکیل با وکالت سفیدامضایی که از من داره نمیتونه با شوهرم تبانی کنه و یه موقع به ضرر من کاری کنه؟ممنونم از راهنمایی شما.

-->