• انتشار حکم محکومیت به اختلاس
  • سلام وقت بخیر. برادر من کارمند یکی از وزارت خانه های دولتی است که به اتهام اختلاس دستگیر شد. بعد از طی مراحل بازپرسی و دادگاه، دادگاه برادرم به 5 سال حبس محکوم کرد . بعدا حکم محکومیت وی را در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار، پخش کرد. می خواستم بدونم برادر من که محکوم شده دیگر این پخش کردن حکم چیست ؟ آیا می توانم از قاضی به دلیل انتشار حکم محکومیت شکایت کنم؟
1400/07/01

سلام و احترام

بر اساس تبصره ماده 36 قانون مجازات اسلامی انتشار حکم محکومیت قطعی در جرائم زیر که میزان مال موضوع جرم ارتکابی، یک میلیارد ریال یا بیش از آن باشد، الزامی است و در رسانه ی ملی یا یکی از روزنامه های کثیر الانتشار منتشر می شود. در بند ب به جرم اختلاس اشاره شده است . در صورتی که جرم اختلاسی که برادر شما مرتکب آن شده است 1 میلیارد یا بیش از آن باشد وفق ماده عمل انتشار حکم کاملا قانونی بوده و شما نمی توانید شکایت و اعتراضی نسبت به آن داشته باشید . در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در روزهای کاری با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

-->