• آیا وعده ی نکاح قابل رجوع است؟
  • سلام وقت بخیر. آقایی از من قبل از عید خواستگاری کرد و به عبارتی شیرینی خورده شدیم و تمام آشنایان و فامیل خواستگاری ایشان از من را فهمیدند. بعد از گذشت 2 هفته آقا از ایجاب خود به عللی که نمی دانم پشیمان شد و آشنایی را به هم زد. می خواستم بدانم می توانم ایشان را الزام به ازدواج کنم؟
1400/07/01

سلام و احترام

بر اساس ماده 1035 قانون مدنی وعده ازدواج ایجاد علقه ی زوجیت نمی کند اگر چه تمام یا قسمتی از مهریه که بین طرفین برای موقع ازدواج مقرر گردیده پرداخته شده باشد. بنابراین هر یک زن و مرد مادام که عقد نکاح جاری نشده می تواند از وصلت امتناع کند و طرف دیگر نمی تواند به هیچ وجه او را مجبور به ازدواج کرده و یا از جهت صرف امتناع از وصلت مطالبه خسارتی نماید. طبق این ماده شما برای امتناع از ازدواج ایشان نمی توانید خسارتی مطالبه کنید یا ایشان را الزام به ازدواج نمایید . درصورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در روز های کاری با موسسه تماس حاصل فرمایید . 02166128096

-->