• مقدار ارث افراد ترنس چقدر است؟
  • سلام. من فردی هستم که در باطن مرد هستم و تمایلات مردانه دارم و می خواهم عمل تغییر جنسیت انجام دهم. در این حالت و قبل از انجام عمل سهم ارث من چه میزان است؟
1400/07/01

سلام وقتتون بخیر. مطابق ماده ۹۳۹ قانون مدنی اگر وارث خنثی بوده و از جمله وراثی باشد که از ذکور آنها دو برابر اناث میبرند‌ سهم‌الارث او به طریق ذیل معین میشود:

‌اگر علائم رجولیت غالب باشد سهم‌الارث یک پسر از طبقه خود و اگر علائم اناثیت غلبه داشته باشد سهم‌الارث یک دختر از طبقه خود را میبرد و اگر‌هیچ یک از علائم غالب نباشد نصف مجموع سهم‌الارث. در نتیجه طبق تشخیص بر اساس دسته بندی ماده سهم الارث شما مشخص می شود. برای راهنمایی بیشتر با موسسه داتیکان تماس بگیرید: 02166128096

-->