• صدور سفته با اثر انگشت
  • سلام. سوالی از شما دارم. آیا امکان دارد که سفته‌ای صادر کرد و در آن به جای مهر یا امضاء از اثرانگشت استفاده کرد؟
1400/07/01

سلام و احترام

بر اساس بند 1 ماده 308 قانون تجارت سفته باید دارای امضاء یا مهر باشد. قانون گذار در این ماده به شرایط شکلی سند تجاری سفته پرداخته است و از آن جایی که این شرایط جنبه‌ی حصری دارند صدور سفته با اثر انگشت امکان پذیر نیست. یعنی اگر کسی ورقه‌ای به نام سفته را با اثر انگشت صادر کند، سند صادر شده، سند تجاری نیست ( سفته نیست ) و می‌تواند یک سند تعهّد آور مدنی باشد. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

-->