• اعمال خیارات قانونی در معامله‌ای که با تاجر منعقد شده
  • با سلام. من یک واحد آپارتمان مسکونی را به شخصی که تاجر بود فروختم و در ضمن آن خیار شرطی گذاشتم که من بتوانم تا 6 ماه بعد از معامله اختیار فسخ و بر هم زدن معامله را داشته باشم. هنوز 3 ماه از زمان خیار شرط باقی مانده بود که شخص خریدار که تاجر بود ورشکسته اعلام شد. سوال من اینست که اگر من بخواهم معامله را فسخ کنم با توجه به ورشکسته ششدن تاجر آیا می‌توانم این کار را انجام دهم؟
1400/07/01

سلام و احترام

بر اساس ماده 474 قانون تجارت اگر اشخاصی نسبت به اموال متصرفی تاجر ورشکسته ادعای خیاراتی دارند و صرف نظر از آن نمی‌کنند، باید آن را در حین تصفیه عمل ورشکستگی ثابت کرده و به موقع اجراء بگذارند. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

-->