• خرید سهامی که هنوز تمام مبلغ اسمی آن تأدیه نشده است
  • سلام. من سهام یک شرکتی را از شخصی خریداری کردم که هنوز تمام مبلغ اسمی سهام تأدیه نشده بود. بعد از این که سهام به من منتقل شد بعد از حدود 6 ماه شرکت در روزنامه‌ی کثیر الانتشار خود اعلام کرد که کسانی که مبلغ اسمی سهام خود را به طور کامل نپرداخته اند، اقدام به پرداخت آن نمایند. می‌خواستم بدانم در این مورد من باید مابقی مبلغ را پرداخت کنم یا شخصی که سهم را از او انتفال گرفتم؟
1400/07/01

سلام و احترام

بر اساس ماده 34 قانون لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب 1347 کسی که تعهّد ابتیاع سهمی را نموده است مسئول پرداخت تمام مبلغ اسمی آن می‌باشد، حتی اگر قبل از تأدیه‌ی کامل مبلغ اسمی آن را به دیگری منتقل کند، در این صورت آن شخص دیگری متعهّد پرداخت خواهد بود. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این مورد با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

-->