• آیا معافیت مالیاتی شامل اجاره املاک می شود یا خیر ؟
  • سلام و وقت بخیر ساکن تهران هستم و سه تا از واحدهای مسکونی مو که از 150 متر کمتر هستند رو اجاره دادم می خواستم بدونم آیا من همچنان می توانم از معافیت مالیاتی در مورد املاک تا 150 متر در تهران استفاده کنم یا اینکه چون سه تا هستند وضعیت شون متفاوت میشه ؟
1400/12/08

سلام و وقت بخیر مطابق تبصره 11 ماده 53 قانون مالیات های مستقیم درآمد هر شخص‌ ناشي از اجاره واحد يا واحدهاي مسكوني در تهران تا مجموع يكصد و پنجاه مترمربع زيربناي مفيد از مالیات بر اجاره معاف است. بنابراین در رابطه با سوال شما که فرمودید سه واحد مسکونی دارید با متراژ زیر 150 باید در نظر داشته باشید از مجموع متراژ واحدهای شما 150 متر آن از مالیات معاف و برای مابقی باید مالیات پرداخت شود.

-->