• بخشش مهریه
  • متن مشاوره : خانمی میخواد مهریه ش رو به همسرش ببخشه . دفاتر اسناد رسمی میگن باید از دفتری که ازدواجشون رو اونجا ثبت کردند استعلام بشه . ولی این خانم با همسرش توافق کرده که مهریه ش رو ببخشه و نذارن کسی با خبر بشه اگر از این دفتر ثبتی که ازدواجشون رو ثبت کردن استعلام بشه ایشون چون از بستگانشونه قطعا این ماجرای بخشش مهریه رو به همه فامیل و... میگه و این بر خلاف میل این خانم و همسرش میشه برای همین خواستم بپرسم ایا راهی غیر از استعلام هست یا به شیوه ی دیگه که خانوم مهریه ش رو ببخش ولی استعلام نکنن یا از جای دیگه غیر از اون دفتری که ازدواجشون رو ثبت کردن استعلام بگیرن یا به هر نحوی دیگه بدون استعلام بتونه مهریه ش رو ببخشه مثلا طی یه اقرارنامه تو دفتر خونه یا .... ؟
1400/07/01

درخواست اولیه ثبت شد

1400/07/01

باتوجه به آنکه مهریه مالی است طبق قوانین ثبت واملاک واسناد کل کشور کلا دفاتررسمی اسنادمالی را تنظیم نمیکنند اما ممکن است بصورت یک اقرارنامه محضری موضوع بذل مهریه را تنظیم و صادرکنند بغیراز این امر باید در همان دفتر محضر محل تنظیم سند بذل مهریه صادر شود.

1400/07/01

کاربر گرامی هزینه مشاوره شما صادر شد با مراجعه به لیست فاکتورها نسبت به پرداخت هزینه اقدام نمایید بلافاصله بعد از پرداخت پاسخ مشاوره شما ارسال میشود

-->