درباره داتیکان

داتیکان با تفکر توسعه خدمات حقوقی ایجاد شده است.

وقتی از توسعه خدمات حقوقی سخن می گوییم، دقیقا درباره ی چه چیزی صحبت می کنیم؟ درصدد رفع کدام نقصان هستیم؟

تنوع قابل توجه زمینه های فعالیت اشخاص(اعم از حقیقی و حقوقی)، شکل گیری مناسبات کاری و تجاری جدید فی مابین فعالین حوزه تجارت، عمران، صنعت و فناوری و توسعه مناسبات و روابط تجاری و غیر تجاری فی مابین در سطوح مختلف ملی، منطقه ای و بین المللی سبب گسترش روز افزون گرایش های مختلف حقوقی و ایجاد روابط حقوقی تازه ای بصوت روزانه در سرتاسر دنیا شده است. همین موضوع باعث شده است در برخی موضوعات، فاصله نسبتا زیادی بین اساتید، پژوهشگران و صاحب نظران دانشگاهی از یک طرف با فعالین حرفه ای حقوق از جمله وکلا، مدیران و کارشناسان حقوقی از طرف دیگر ایجاد شود.

این موضوع همچنین باعث شده است که امروزه در خصوص بسیاری از نیازهای حقوقی اشخاص مختلف(به خصوص اشخاص حقوقی)، فاقد پشتوانه نیروی تخصصی حقوقی(اعم از پژوهشی و حرفه ای) باشیم. از جمله حوزه هایی مانند: حقوق ساخت(construction law)، حقوق بازار سرمایه، حقوق بانکی، حقوق بیمه، حقوق تجارت بین الملل، حقوق قراردادهای تجاری بین المللی، حقوق پزشکی، حقوق ورزشی، حقوق ثبت، حقوق مالکیت فکری و ... . از طرف دیگر و خصوصا در کشور ما، خدمات حقوقی به هیچ وجه با سرعت و گسترش چشمگیر فعالیت و خدمات اینترنتی، شبکه ای و مجازی همخوانی نداشته و فاصله زیادی بین تقاضای خدمات حقوقی اینترنتی و مجازی با عرضه اینگونه خدمات ایجاد شده است. گروه حقوقی داتیکان برآنست تا با کمک جمعی از نخبگان حقوق و فرد فرد شما، خدمات حقوقی را در راستای برآورد نیازهای فوق و کاهش فاصله های موجود توسعه دهد.

deconsult image

داتیکان!

گروه حقوقی داتیکان با آگاهی از فاصله آزاردهنده بین خدمات حقوقی موجود و آنچه مورد نیاز و محلِ تقاضای فعالین بازار کسب و کار است؛ با هدفِ توسعه و ارائه خدمات نوین حقوقی اعم از پژوهشی، حرفه ای، رسانه ای، اینترنتی و مجازی و به منظور پاسخگویی به تقاضاها و نیازهای حقوقیِ روز، با همت مهدی نوده( پژوهشگر و وکیل دادگستری) و جمعی از نخبگان حقوقی در شهریور 1394 تاسیس و راه اندازی شده است.

برای تحقق این هدف بزرگ چگونه عمل می کنیم؟ گروه حقوقی داتیکان با بهره گیری از کارشناسان حقوقی و وکلای متخصص در حوزه های مختلف، همکاری و ارتباط با اساتید و صاحب نظران مطرح حقوقی کشور از یک طرف و فعالین بازار کسب و کار نوین از طرف دیگر ، فعالیت خود را به منظور ارائه خدمات علمی و پژوهشی به جامعه حقوقی کشور، خدمات حرفه ای به اشخاص حقیقی و حقوقی(اعم از خصوصی، عمومی و دولتی) و نیز خدمات اینترنتی و مجازی حقوقی به عموم مردم آغاز نموده است. این مجموعه با هدف متمرکز کردن توان علمی و اجرایی جمعی از وکلا، کارشناسان و نخبگان حقوقی، در جهت کاهش فاصله بین نیازهای حقوقی روز و داشته های تئوریک حقوقی کشور حرکت نموده و در هر دو زمینه علمی و حرفه ای به ارائه خدمات حقوقی می پردازد. ضمن آنکه پس از ماهها تحقیق و تفحص و با راه اندازی پرتال حقوقی داتیکان، برای اولین بار خدمات حقوقی متنوعی را بصورت اینترنتی و مجازی به جامعه حقوقی کشور، فعالین بازار کسب و کار و عموم مردم ارائه می نماید.

چگونه؟

پشتوانه اصلی داتیکان در راستای تحقق این هدف، دانش، کوشش، بینش و روش اعضای آن است. از پیشینه ی فعالیت ها و تجارب مجموعه ی نیروی انسانی گروه حقوقی داتیکان چه می دانیم؟

مجموعه نیروی انسانی و اعضای داتیکان که همگی از نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاههای درجه اول کشورمان هستند، در کنار فعالیت های علمی، پژوهشی و دانشگاهی و انجام مشاوره و مدیریت های حقوقی در سطوح مختلف دستگاههای دولتی و عمومی و نیز اشتغال به امور حرفه ای حقوق، از جمله قبول وکالت در پرونده های مختلف اشخاص حقیقی و حقوقی، سابقه همکاری با بسیاری از سازمانها، هلدینگ ها و شرکتهای معتبر و متعدد و ارائه خدمات حقوقی متنوع به آنها را در کارنامه خود دارند.

برخی از این نهادها و شرکتها عبارتند از: معاونت حقوقی ریاست جمهوری، بانک توسعه تعاون، بانک سپه، مرکز مطالعات حقوق انرژی دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، پژوهشگاه قوه قضائیه، اتاق بازرگانی، کنگره بین المللی حقوق شهروندی، شرکت فاضلاب تهران، شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، شرکت کارگزاری شهر، شرکت سایپا، شرکت کارخانجات شهید قندی، شرکت گل گهر، شرکت گهر زمین، شرکت پترو امید آسیا، شرکت آچیلان در، شرکت تانیش در، شرکت مهاد صنعت، شرکت مدیریت انرژی داریان، شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان، شرکت بهشاد آفرین، شرکت ماد کیمیا فرآیند، شرکت آماده لذیذ و ... .

deconsult image
deconsult image

خدمات حقوقی نوین و متنوع

پرتال حقوقی داتیکان یکی از ابزارهای ما برای توسعه خدمات حقوقی است. ما در پرتال داتیکان خدمات حقوقی نوین و متنوعی را عرضه کرده ایم. پرتال داتیکان برای تبلیغ گروه حقوقی داتیکان نیست. برای ارائه خدمات مختلف حقوقیِ اینترنتی و مجازی به شما است. برای کاهش هزینه های حقوقی شما است. بیشتر بدانید!

گروه حقوقی داتیکان در راستای تحقق اهدافی که ذکر شد و به منظور ارائه و توسعه خدمات حقوقیِ اینترنتی و مجازی برای اولین بار در کشور، پس از دو سال مطالعه، تحقیق و بازدید از اکثر سایتهای معتبر حقوقی دنیا، اقدام به راه اندازی پرتال حقوقی داتیکان نموده است. پرتال داتیکان محمل خلاقیت اعضای داتیکان است. این پرتال فعالیت خود را با ارائه خدمات تخصصی حقوقی در شش بخش: اخبار حقوقی، مرجع اسناد حقوقی، دایرکتوری حقوقی، ویکی حقوق، محاسبات آنلاین حقوقی و بانک قوانین آغاز نموده که در ادامه کار مجموعه، این خدمات افزایش خواهند یافت. پرتال حقوقی داتیکان در بخش های شش گانه فوق خدمات حقوقی متنوع و کم نظیری را به جامعه حقوقی کشور و عموم مردم ارائه می نماید که بسیاری از آنها برای اولین بار در کشور محقق شده است. در هرکدام از این صفحات، توضیحات مربوطه و نحوه استفاده از خدمات آنها ارائه شده است. گروه حقوقی داتیکان مبتکر خدمات نوین حقوقی تحت وب بوده و تلاش دارد حوزه خدمات حقوقی را به فراخور نیاز روز توسعه دهد.

خدماتی دیگر ...

داتیکان به جز خدمات موجود در پایگاه اینترنتی چه فعالیت هایی دارد؟ در چه زمینه هایی فعالیت می کند؟ به توسعه کدام خدمات حقوقی پرداخته است؟ چند سطر بیشتر مطالعه نمایید!

گروه حقوقی داتیکان با همکاری نخبگان و متخصصینِ زمینه های مختلف حقوقی و با باور به توانمندی اعضای خود ، مفتخر است در کنار فعالیت های پژوهشی، رسانه ای و اینترنتیِ حقوقی، خدمات زیر را به متقاضیان(اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) ارائه نماید:

مشاوره حقوقی

ارائه مشاوره حقوقی و پیگیری تمامی امور مربوط به ثبت شرکت، ثبت آگهی تغییرات، افزایش و کاهش سرمایه، ثبت علامت تجاری، امور مربوط به حقوق مالکیت فکری، امور مالیاتی، امور بیمه ای و انجام و مدیریت تمامی اقداماتی که یک شرکت تجاری جهت شکل گیری و حفظ حیات خود نیازمند انجام آنها است.

مدیریت روابط حقوقی

مدیریت روابط حقوقی فیمابین شرکت و پرسنل شاغل در آن از حیث تهیه قرادادهای مناسب با پرسنل، ارائه مشاوره و پیگیری دعاوی احتمالی و عندالزوم دفاع از دعاوی مذکور. همچنین ارائه مشاوره و پیگیری دعاوی حقوقی یا کیفری احتمالی، مربوط به تخلف هریک از کارکنان شرکت از قوانین موضوعه و نظامنامه داخلی شرکت.

ارائه مشاوره قراردادها

ارائه مشاوره در تهیه انواع قراردادهای داخلی و بین المللی شرکت با سایر اشخاص اعم از داخلی و خارجی، شرکت در مذاکرات قراردادی و تهیه قرارداد های مورد نیاز شرکت.

مدیریت امور حقوقی

مدیریت امور حقوقی شرکتها جهت پیشگیری از ایجاد اختلاف های قراردادی و غیرقراردادی با طرف های تجاری.

مشاوره خریهای خارجی

مشاوره در خرید خارجی شرکتها، مشاوره در افتتاح انواع اعتبارات اسنادی و کلیه امور مربوط به خرید خارجی.

مشاوره پروژه شرکت ها

ارائه مشاوره در انواع فاینانس ها متناسب با موضوع پروژه شرکتها.

مشاوره امور ثبتی و ملکی

ارائه مشاوره حقوقی و پیگیری کلیه امور ثبتی و ملکی. طرح و دفاع از دعاوی مربوطه

مشاوره امور شهرداری ها

ارائه مشاوره حقوقی و پیگیری کلیه امور مربوط به شهرداری ها، طرح و دفاع از دعاوی مطروحه

مشاوره پرونده های اداره کار

ارائه مشاوره و پیگیری دعاوی مربوط به پرونده های اداره کار، پرونده های مالیاتی و بیمه ای

مشاوره مربوط به بازار سرمایه

ارائه مشاوره و پیگیری کلیه دعاوی مربوط به بازار سرمایه، هیات داوری بورس و کانون های حل اختلاف مربوطه

وصول مطالبات شرکت ها

وصول مطالبات شرکتها به صورت سازمان یافته و با بهره گیری از آخرین روش ها

مشاوره دعاوی حقوقی و کیفری

ارائه مشاوره و پیگیری کلیه دعاوی حقوقی و کیفری طرح شده علیه شرکت و دعاوی مطروحه شرکت علیه سایرین در مراجع قضایی و غیر قضایی کشور.

داوری

ارائه مشاوره و پیگیری و انجام داوری در حوزه های مختلف.

دوره های آموزشی

برگزاری کلاسها و دوره های آموزشی در حوزه های مختلف حقوقی

همکاران داتیکان را بهتر بشناسیم!

داتیکان با افتخار از شما نیز دعوت به همکاری می کند. داتیکانی شوید!

همکاران ما در گروه حقوقی داتیکان جمعی از اساتید و صاحب نظران مطرح حقوقی کشور، کارشناسان و نخبگان حقوقی و وکلای دادگستری، متخصص در زمینه های مختلف حقوقی هستند. این مجموعه با هدف متمرکز کردن توان علمی و اجرایی اساتید، وکلا، کارشناسان و نخبگان حقوقی، در جهت کاهش فاصله بین نیازهای حقوقی روز و داشته های تئوریک حقوقی کشور حرکت نموده و در هر دو زمینه علمی و حرفه ای به ارائه خدمات حقوقی می پردازد. برخی از همکاران گروه حقوقی داتیکان به شرح زیر می باشد:

نهادها، سازمانها، مراجع و شرکتهای طرف همکاری با داتیکان !

داتیکان به چه اشخاصی خدمات حقوقی ارائه می دهد و با چه مراجعی همکاری می کند؟

گروه حقوقی داتیکان با باور به توانمندی اعضای خود مفتخر است در کنار فعالیت های پژوهشی، رسانه ای و اینترنتیِ حقوقی، ضمن ارائه برخی خدمات حقوقی رایگان تحت وب و از طریق پرتال حقوقی داتیکان، آمادگی خود را برای ارائه خدمات حرفه ای حقوق به اشخاص حقیقی و حقوقی(اعم از خصوصی، دولتی و عمومی) در سرفصل های فوق الذکر اعلام می نماید.

گروه حقوقی داتیکان همچنین از همکاری با سایر مراجع، نهادها، سازمانها، دانشگاهها و موسسات حقوقی اعم از دولتی، عمومی و خصوصی در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی، حرفه ای، رسانه ای و ... استقبال نموده و آمادگی خود را برای همکاری های مختلف اعلام می نماید.

برخی از شرکت ها، مراجع و موسساتی که هم اکنون گروه حقوقی داتیکان خدمات حرفه ای حقوقی به ایشان ارائه می نماید و یا در زمینه های دیگر حقوقی، طرفِ همکاری داتیکان هستند به شرح زیر می باشند:

-->